Zdalna Wigilia 3b

Utworzono dnia 22.12.2020

Wigilia klasowa 2020 online w klasie 3b

Wigilia klasowa to tradycja, którą pielęgnuje się od lat. Na dzień przed rozpoczęciem przerwy świątecznej uczniowie zasiadają w swojej klasie wraz z wychowawcą, by złożyć sobie życzenia świąteczne. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa jest to jednak możliwe tylko online . Michał Stec jako wiceprzewodniczący klasy przeczytał nam fragment Ewangelii.

Ewangelia (Łk  2, 1-14)

W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. Wybierali się więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie.

W tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swoim stadem. Naraz stanął przy nich anioł Pański i chwała Pańska zewsząd ich oświeciła, tak że bardzo się przestraszyli. Lecz anioł rzekł do nich: «Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu; dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan. A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie». I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami: «Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania».

Po przeczytaniu Ewangelii  wszyscy wzajemnie  złożyliśmy życzenia , po czym było wspólne kolędowanie.

Ania Wilk - kolęda - KLIKNIJ

Zdalna Wigilia 3b