SZKOŁA PAMIĘTA - klasy 7

Utworzono dnia 31.10.2019

Zespół Szkół w Raniżowie przystąpił do akcji MEN "SZKOŁA PAMIĘTA", której celem jest pielęgnowanie pamięci o ludziach  zasłużonych dla społeczności lokalnej. Szkolnym koordynatorem  została P. Łucja Majcher. Szczególny udział w akcji wzięły klasy siódme wraz z wychowawcami: J. Piekarzem i S. Maciąg.  25 października uczniowie wraz z opiekunami udali się na cmentarz parafialny, posprzątali opuszczone groby m.in.nauczycieli.  Zapalili też znicze i odczytali inskrypcje nagrobne na mogiłach dawnych proboszczów, kierowników szkół, nauczycieli, żołnierzy itp. Była to niezapomniana lekcja historii.

31 października ta sama grupa uczniów odwiedziła Staniszewskie. Najpierw uczcili pamięć oficera, który zginął w Katyniu, następnie zatrzymali się przed tablicą poświęconą twórcy niepodległości i jednocześnie patronowi szkoły  w Staniszewskiem- Józefowi Piłsudskiemu. Później udali się pod pomnik upamiętniający ofiary z czasu II wojny światowej, gdzie wysłuchali historii oddziału partyzanckiego "Iskra" i pacyfikacji wsi w 1943 roku. Na zakończenie        P. Dyr. Anna Żak oprowadziła wszystkich po ekspozycji muzealnej mieszczącej się w budynku starej szkoły.
    W przeddzień Wszystkich Świętych SU zwrócił się z apelem do uczniów klas 4-8, aby odwiedzając groby swoich bliskich,  pamiętali  a zapaleniu światełka pamięci tym, którzy kiedyś pracowali w naszej miejscowości, walczyli o jej wolność, zasłużyli się działalnością społeczną, a dziś o nich zapomniano.

Szkoła pamięta - klasy 7

Utworzono dnia 31.10.2019, 22:09

Dziennik Elektroniczny

Procedury bezpieczeństwa

Koronawirus Covid-19 – procedury w naszej firmie - Lazienkarium.pl

UWAGA!

OPŁATA ZA PAŹDZIERNIK ZA STOŁÓWKĘ WYNOSI

SZKOŁA 63 ZŁ (21 dni)

PRZEDSZKOLE 110 ZŁ + OPŁATA ZA POBYT POWYŻEJ 5H/DZIENNIE

Rodziców, którzy wpłacili  66 zl za październik za dożywianie

informuję, że  kwotę w wysokości 3 zł odliczę w listopadzie.

Za zamieszanie przepraszam.

CZAS TRWANIA LEKCJI