Rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty - INFO

Utworzono dnia 25.02.2021

Szanowni Państwo!

Znacie Fundację EFC nie od dzisiaj. Zwracamy się do Was – do Przyjaciół Fundacji, do Rodziców naszych Stypendystów, Absolwentów programu, Nauczycieli, Naukowców, Działaczy społecznych, Artystów, Przedsiębiorców, Pracowników instytucji, organizacji i firm, do Was wszystkich,  z   którymi   mieliśmy  przyjemność  współpracować  na  różnych   płaszczyznach – z prośbą: zostańcie Ambasadorami Programu Stypendialnego Horyzonty.

W programie Horyzonty przyznajemy stypendia młodzieży pochodzącej z małych miejscowości, która chce się dalej rozwijać w liceach i technikach w dużych miastach, a bez wsparcia finansowego nie mogłaby tego zrobić. Jest wielu ósmoklasistów z potencjałem, którzy w tym roku kończą szkołę podstawową i potrzebują naszego stypendium, ale o nas nie wiedzą – pomóżcie im dowiedzieć się o Programie Stypendialnym Horyzonty, do którego razem z Fundacją Rodziny Staraków prowadzimy nabór do 31 marca.

Bycie Ambasadorem Programu Stypendialnego Horyzonty jest łatwe – wystarczy:

• rozejrzeć się wokół – w rodzinie, wśród znajomych, wśród uczniów – czy nie ma młodych ludzi lub ich rodziców, których może zainteresować nasz program stypendialny, i podpowiedzieć im, by weszli na naszą stronę www.efc.edu.pl;

• nagrać krótki film lub opisać i opublikować w mediach społecznościowych własne doświadczenia z naszą Fundacją i zachęcić młodzież do zapoznania się z ofertą stypendialną z użyciem hasztaga #stypendiumHoryzonty;

Dzięki Waszemu zaangażowaniu wielu młodych ludzi może otrzymać możliwość skorzystania z pomocy Fundacji, co – jak się przekonujemy na przykładzie naszych Absolwentów – zmienia ich życie na lepsze, otwiera drzwi do dalszej edukacji czy kariery zawodowej.

Nasze stypendium pokrywa koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia, wycieczek szkolnych oraz biletów komunikacji miejskiej przez cały okres nauki w szkole średniej. Dla stypendystów organizujemy i finansujemy wyjazdy na wakacje i ferie, naukę języków obcych, pokrywamy również koszty egzaminów certyfikujących. Wszystkim naszym Stypendystom zapewniamy opiekę wykwalifikowanych koordynatorów w mieście nauki i indywidualne wsparcie w rozwoju zainteresowań, pewności siebie i wyborze dalszej ścieżki.

Program realizujemy mimo pandemii, dostosowując go do zmieniającej się sytuacji. Potrzebujemy jednak Waszej pomocy w dotarciu z informacją do potencjalnych Stypendystów.

Z radością wrócimy do Was z informacją o efektach naszego wspólnego zaangażowania, za które już teraz dziękujemy!

Zespół EFC

Stypendystami Fundacji EFC jest trójka naszych uczniów.

OPŁATA ZA STOŁÓWKĘ

KWIECIEŃ 2024 (20 dni tj.od 03.04.2024-30.04.2024)

Przedszkole  160 zł (60 zł śniadanie, 100 zł obiad)

Dodatkowo do kwoty podanej wyżej dzieci przedszkolne, które były da dyżurze w przerwie wiosennej od 28.03.2024 do 02.04.2024 r. za każdy dzień pobytu doliczone mają po 8 zł za dzień.

Szkoła   100 zł