G SUITE - CLASSROOM

W związku z przedłużeniem czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty
i koniecznością prowadzenia kształcenia na odległość Szkoła Podstawowa w Raniżowie rozpoczyna korzystanie z bezpłatnej usługi G Suite dla Szkół i Uczelni.

G Suite dla Szkół i Uczelni to zestaw narzędzi umożliwiających efektywną pracę zdalną pomiędzy nauczycielami i uczniami. Dzięki niej, nauczyciele mogą prowadzić np. zajęcia online organizując wideokonferencję ze swoimi podopiecznymi za pośrednictwem narzędzia Hangouts Meet. Z kolei Google Classroom umożliwia nauczycielom tworzenie wirtualnych klas, zdalne przydzielanie zadań uczniom, tworzenie testów, przesyłanie materiałów i komentarzy, ocenianie prac, komunikowanie się z uczniami oraz zarządzanie wszystkimi zajęciami w jednym miejscu.

Wdrożenie G Suite dla Szkół i Uczelni polega na założeniu wszystkim uczniom i nauczycielom indywidualnych kont na poczcie Google mail w domenie spranizow.pl. Dzięki temu wszystkie podmioty zdalnego nauczania będą korzystać ze służbowej poczty.

Zaletą takiego rozwiązania jest:

• nasza wewnątrzszkolna korespondencja będzie bezpieczna i transparentna;
  • zyskamy możliwość przesyłania większej ilości danych i umieszczania ich w bezpieczny sposób na dysku Google, co ułatwi wszystkim pracę i odblokuje skrzynki pocztowe;
  • będziemy mogli łatwo się identyfikować podczas spotkań Google Meet;
  • unikniemy prób wejścia na nasze spotkania online czy innych prób kontaktu przez osoby niepożądane.

W ramach wdrożenia tego rozwiązania każdy uczeń klas I-VIII otrzyma od swojego wychowawcy dane (adres e-mail i hasło) konta ucznia. Będzie się nim posługiwał przy realizacji zajęć zdalnych. W klasach młodszych kontem mogą się posługiwać rodzice ucznia.

ZAŁĄCZNIKI:

Instrukcja logowania do zajęć w classroom - dla ucznia

Utworzono dnia 02.05.2020, 20:42

Regulamin G SUITE SP Raniżów

Utworzono dnia 27.04.2020, 10:17

Zgoda na założenie konta

Utworzono dnia 27.04.2020, 10:18

Dziennik Elektroniczny

Procedury bezpieczeństwa

Koronawirus Covid-19 – procedury w naszej firmie - Lazienkarium.pl

UWAGA!

OPŁATA ZA PAŹDZIERNIK ZA STOŁÓWKĘ WYNOSI

SZKOŁA 63 ZŁ (21 dni)

PRZEDSZKOLE 110 ZŁ + OPŁATA ZA POBYT POWYŻEJ 5H/DZIENNIE

Rodziców, którzy wpłacili  66 zl za październik za dożywianie

informuję, że  kwotę w wysokości 3 zł odliczę w listopadzie.

Za zamieszanie przepraszam.

CZAS TRWANIA LEKCJI